09.06.2005.
Rešenje o isključenju akcija izdavaoca - DDOR Novi Sad a.d. Novi Sad

Na osnovu člana 29. stava 5. i člana 30. stava 2. tačke 1. Pravila poslovanja Beogradske berze a.d. Beograd, a na zahtev Izdavaoca DDOR a.d. Novi Sad od 7.6.2005. godine, Direktor Beogradske berze a.d. Beograd (u daljem tekstu:Berza), dana 9.6.2005. godine donosi



REŠENJE

o prestanku privremene obustave trgovanja i isključenju sa slobodnog berzanskog tržišta

akcija izdavaoca »DDOR a.d. Novi Sad“







I Prestaje privremena obustava trgovanja akcijama Izdavaoca „DDOR a.d. Novi Sad (u daljem tekstu: Izdavalac) izrečena Rešenjem Direktora Berze (01 br. 2552/04, od 10.12.2004. godine) donetog na Zahtev Izdavaoca, a iz razloga proteka zakonom utvrdjenog maksimalnog roka trajanja privremene obustave trgovanja.



II Isključuju se akcije Izdavaoca sa slobodnog berzanskog tržišta na Zahtev Izdavaoca.



III Ovo Rešenje stupa na snagu danom donošenja.

Ovo Rešenje objavljuje se na internet stranici Berze.

Protiv ovog Rešenja može se izjaviti žalba Upravnom odboru Berze u roku od osam dana od dana prijema ovog Rešenja, a žalba na rešenje ne odlaže izvršenje rešenja.



Obrazloženje

Dana 7.6.2005. godine, Izdavalac je uputio Berzi Zahtev za isključenje njegovih akcija sa slobodnog berzanskog tržišta, obrazlažući zahtev okolnostima da još uvek nisu ispunjeni uslovi za nastavak trgovanja akcijama DDOR a.d. Novi Sad utvrdjeni Rešenjem Berze o privremenoj obustavi trgovanja datim akcijama, te navodeći da je u proceduri donošenje izmena i dopuna Zakona o osiguranju kojima su predloženi duži rokovi za razgraničenje životnih i neživotnih osiguranja i reosiguranja, kao i način i postupak prodaje društvenog i državnog kapitala u društvima za osiguranje. Uz predmetni Zahtev Izdavaoca dostavljena je u prilogu skupštinska odluka Izdavaoca uz obaveštenje da je ista usvojena sa više od 64% od ukupnog broja glasova svih akcionara Izdavaoca. Odlučujući po Zahtevu Izdavaoca, pored navoda Izdavaoca, uzeto je u obzir i visina učešća državnog/društvenog kapitala u ukupnom kapitalu Izdavaocu, kao i okolnost da su predložene izmene Zakona na koje se Izdavalac pozvao u svom Zahtevu, već dostavljene kao Predlog Vlade RS na razmatranje Narodnoj skupštini RS, te da iste uključuju odredbe o načinima i postupcima privatizacije društvenog i državnog kapitala u društvima za osiguranje uz uvažavanje specifičnosti ove delatnosti. Kako ne postoje zakonski uslovi za produženje trajanja privremene obustave trgovanja datim akcijama, a imajući u vidu gore navedeno, odlučeno je kao u dispozitivu ovog Rešenja.



BEOGRADSKA BERZA

Gordana Dostanić, direktor

Vrednost1.243,89
Promena2,02
% 0,16%
28.11.2025. 14:10:02Detaljnije
EUR/RSD117,3818
USD/RSD101,1563
Izvor NBS, 28.11.2025.
Tržišna kapitalizacija - 28.11.2025.
508.972.580.932 RSD
4.336.043.415 EUR
Vesti sa Berze
26.11.2025.
Saopštenje Beogradske berze a.d. Beograd
24.11.2025.
Sazivanje vanredne sednice Skupštine Beogradske berze
23.11.2025.
Odluka Nadzornog odbora o prrelasku na novi TS - 23.11.2025.
Poslednje vesti
27.11.2025.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - Šljunkara a.d. , Bela Crkva
26.11.2025.
Saopštenje Beogradske berze a.d. Beograd
26.11.2025.
Sazivanje Skupštine akcionara - Hidrotehnika Hidroenergetika a.d. , Beograd
24.11.2025.
Sazivanje Skupštine akcionara - Kopaonik a.d. , Beograd
24.11.2025.
Obaveštenje javnog društva o značajnom učešću - JAA - autorska agencija za Srbiju a.d. , Beograd